با خرید بیشتر، از دکانچه هدیه دریافت نمایید.
ورود اعضا
ورود به دکانچه

پست الکترونیک

کلمه عبور

رمز عبور را فراموش کرده اید؟
قبلا در دکانچه ثبت نام نکرده اید ثبت نام در دکانچه
شما قبلا وارد شده اید مشاهده پروفایل
/ ثبت نام
انواع چمن زن
فروشگاه اینترنتی دکانچه  1395/08/17 

1280px-MTD Lawn Mower

 

  دو نوع تیغه ی اصلی در ماشین های چمن زن استفاده می شود. چمن زن با استفاده از یک تیغه که حول یک محور عمودی می چرخد به عنوان چمن زن دوار شناخته شده ، در حالی که دسته ی دیگر چمن زن ها با ادغام و به کارگیری تیغه های متعدد حول یک محور افقی که به عنوان چمن زن حلقه ای شناخته شده است.

  انواع مختلفی از ماشین  های چمن زنی، با هر مقیاس و هدف خاصی وجود دارد.

  • کوچکترین نوع چمن زن ها توسط یک کاربر انسانی هل داده می شود و برای چمن های کوچک مسکونی و باغ مناسب می باشد.
  • ماشین چمن زنی سوار بزرگتر برای چمن های  بزرگ تر مناسب هستند. 

 

 honda-hf2620-lawnmower-designboom02.jpg

 

 

چمن زن (Lawn Mover)

برش چمن ضمن این که باعث استمرار رشد و شادابی آن می شود، چشم انداز خوبی هم به آن می دهد. بر همین اساس سرزنی چمن ها در فواصل معینی از سال صورت می گیرد. برای سرزنی چمن از ماشین های چمن زن استفاده می شود. ارتفاع برش با توجه به فصل و هدف از چمن کاری متفاوت است. این ارتفاع از ٣ تا ٥ سانتی متر متغیر است .مثلاً در فصل تابستان ارتفاع ٥ سانتی متر برای کاهش تبخیر از سطح خاک و برای زمین های ورزشی ارتفاع ٣ سانتی متر توصیه شده است. چمن زن ها در انواع دستی بدون موتور، دستی موتوری و موتوری خودگردان وجود دارند.

ساختمان این ماشین ها از سه قسمت عمده یعنی موتور محرک، واحد برش و شاسی تشکیل شده است، گفتنی است در نوع دستی غیر موتور قدرت مورد نیاز از طریق چرخ های زمین گرد تأمین می شود، در انواع موتوری، موتور محرک ممکن است احتراقی یا برقی باشد که نوع احتراقی عمومیت بیشتری دارد.

چمن زن دستی:

الف) ساختمان: همان طوری که گفته شد توان مورد نیاز این چمن زن ها از طریق چرخ های زمین گرد تأمین می شود و واحد برش آن از نوع تیغه های استوانه ای است ، کاربرد این چمن زن در قطعات کوچک یعنی کمتر از ٥٠٠ متر مربع می باشد و نحوه کار بدین ترتیب است که تعدادی تیغه منحنی وار طوری روی یک محور نصب شده اند که با ایجاد شکل استوانه ای در هر لحظه یک نقطه از تیغه ها با چمن درگیر می شود (برش قیچی وار). چمن در میان فک ثابت و این تیغه ها قرار گرفته و بریده می شود.

با دوران تیغه عمل قیچی کردن اتفاق می افتد و چمن ها بریده می شود. انتقال نیرو از چرخ ها به تیغه برش به وسیله چرخ دنده انجام می شود، در مرحله انتقال نیرو از چرخ به تیغه ها تعداد دور چرخ تا حد مورد نیاز تیغه ها افزایش می یابد، به طوری که نسبت افزایش دور تا ٥ برابر می رسد. انتقال نیرو فقط در هنگام حرکت به سمت جلو وجود دارد و موقع حرکت به سمت عقب انتقال نیرو قطع می شود.

تعداد تیغه های واحد برش در ماشین های مختلف متفاوت است یعنی ممکن است از ٤ الی ١٢ عدد وجود داشته باشد و با توجه به قطر استوانه در هر متر طول ٥٠ الی ١٥٠ برش انجام می شود. هر چه تعداد تیغه ها بیشتر باشد تعداد برش ها در واحد طول زیادتر شده در نتیجه سطح برش خورده چمن یکنواخت تر خواهد بود. با تنظیم فاصله تیغه ها و فک ثابت نسبت به زمین، ارتفاع برش چمن تغییر می کند. دو چرخ کناری برای تأمین نیرو و سهولت حرکت و مجموعه ی غلتک مانند در عقب ماشین برای هدایت و کنترل یکنواختی برش می باشد. چمن های بریده شده در سطح زمین ریخته می شود که در صورت لزوم با استفاده از چنگک هایی جمع آوری و از محل خارج می شود.

ب) سرویس و نگهداری: ساختمان این ماشین ها بسیار ساده است اما تنظیم فاصله تیغه ها و فک ثابت و تیز بودن تیغه ها مهم است. فک ثابت باید نزدیک به تیغه ها بوده و به طور دقیق موازی با محور گردش تیغه ها باشد، اگر تنظیم این فاصله به درستی انجام گرفته باشد تیغه ها باید بتوانند قطعه

کاغذ را ببرند. اگر تیغه ها خیلی نزدیک به فک باشد ساییده شده و حرکت چمن زن با دشواری انجام می گیرد و چنان چه بیش از حد معمول و زیاد باشد عمل برش و قطع کامل چمن ها به خوبی انجام نمی گیرد. این فاصله معمولاً به کمک پیچی تنظیم می شود .

تیز کردن تیغه ها و جبران آسیب های جزیی وارد شده به آن ها با استفاده از سوهان انجام می شود ولی در خوردگی و ساییدگی های زیاد ممکن است لازم باشد که تیغه بازسازی یا تعویض شود. تیغه ها و فک ثابت فقط از یک سمت (سمت خارجی) تیز می شوند که تیز کردن یکنواخت آن ها دقت زیادی لازم دارد و باید به صورت هفتگی انجام گیرد. چون در مسیر انتقال نیرو از چرخ ها به تیغه ها چرخ دنده وجود دارد روغن کاری این چرخ  دنده ها اگر فلزی باشند، ضروری است. چرخ ها به دلیل درگیری با زمین برای ایجاد توان چرخشی دارای عاج هایی هستند که در معرض سایش اند که لازم است در صورت ساییده و فرسوده شدن تعویض شوند. در غیر این صورت بر روی سطح چمن سُر می خورند و در تیغه ها ایجاد چرخش نمی کنند.

چمن زن موتوری:

برای چمن زنی قطعات بیش از ٥٠٠٠ متر مربع از چمن زن های موتوری استفاده می شود. موتور این چمن زن ها ممکن است احتراقی یا برقی باشد.

الف) ساختمان چمن زنی موتوری: اجزاء تشکیل دهنده یک چمن زن موتوری شامل شاسی، چرخ ها، موتور، تیغه برش، دسته هدایت، اهرم های کنترل و مخزن جمع آوری چمن برش خوردهاست .

جنس شاسی معمولاً فلزی است که اجزاء دیگر یعنی موتور، دسته هدایت و چرخ ها بر روی آن سوار می شوند. این چمن زن به طور معمول دارای چهار چرخ است که امکان حرکت آن را فراهم می سازد. موتور احتراقی مورد استفاده اغلب چهار زمانه بنزینی یک سیلندر است که محور خروجی از میل لنگ عمودی می باشد . توان این موتورها در حدود ٤ تا ٧ قوه اسب است که دارای مخزن سوخت، مخزن روغن، روغن، فیلتر هوا و هندل تسمه ای است. موتور هوا خنک بوده و سیستم جرقه آن از نوع مگنتی است. تعداد دور این موتورها حدود ٣٠٠٠ الی ٤٠٠٠ دور در دقیقه است. تیغه به طور معمول مستقیماً به محور خروجی متصل می شود و با شروع به کار موتور تیغه نیز می چرخد و تعداد دور آن برابر تعداد دور موتور است. اخیراً در بعضی از چمن زن ها برای افزایش ایمنی کار از یک کلاچ استفاده شده که قطع و وصل چرخش تیغه به وسیله اهرمی صورت می گیرد تیغه به شکل های مختلف یک تکه یا چند تکه سوار بر یک بشقاب وجود دارد. نوع بشقابی در هنگام کار و برخورد با موانع ایمنی بیشتری دارد تیغه به علت داشتن لنگر زیاد در بعضی از موتورها وظیفه چرخ لنگر را نیز بر عهده دارد. به طوری که ممکن است در صورت عدم نصب تیغه، روشن نمودن موتور با مشکل مواجه شود. فقط قسمت انتهایی تیغه عمل برش را انجام می دهد که طول آن ٥ الی ١٠ سانتی متر است و باید تیز نگه داشته شود. لبه ی انتهایی مقابل قسمت برنده کمی خمیده است به نحوی که هنگام برش چمن ها، بقایای بریده شده به یک سمت هدایت می شود. چنان چه مخزن جمع آوری به ماشین نصب باشد به داخل آن پرتاب می شود. برای این که چمن های بریده شده به قطعات ریزتری تبدیل شود، (در این حالت جای کمتری در مخزن اشغال می شود و در صورت رها ،( شدن درزمین، چمن ها زودتر می پوسند) لبه ی برنده تیغه به صورت پله ای ساخته می شود) لبه ی برنده ممکن است با تیغه یک تکه و دو تکه بوده و قابل تنظیم باشد.

تنظیم ارتفاع برش با تغییر فاصله تیغه با زمین به وسیله چرخ ها انجام می شود. هرچه تیغه به زمین نزدیک تر باشد ارتفاع برش کمتر خواهد بود . عرض کار این چمن زن ها برابر طول تیغه است. طول تیغه ممکن است از ٣٠ تا ٥٠ سانتی متر باشد. دسته هدایت معمولاً با زاویه کمتر از ٦٠ درجه نسبت به افق به بدنه وصل می شود دامنه تغییر زاویه برای کاربران متفاوت است. این دسته علاوه بر امکان هدایت دستگاه در مسیرهای موردنظر، اهرم های کنترل نیز بر روی آن نصب می گردد. مخزن جمع آوری به دلخواه و بر حسب ضرورت قابل نصب و یا جداکردن از چمن زن است. حجم این مخزن از ٥٠ تا ٨٠ لیتر است. این مخزن دارای منافذی است (تور مانند) تا چمن های بریده شده، که همراه با جریان هوا وارد آن می شود، در مخزن باقی مانده و هوا از آن خارج شود. جنس آن اغلب پلاستیکی است. برای سهولت هدایت چمن های بریده شده به سمت مخزن، بدنه دارای شکل حلزونی است . در صورتی که خواسته باشیم چمن بریده شده جمع آوری نشود، مخزن را از چمن زن جدا کرده و دریچه خروجی در انتهای مجرای حلزونی بدنه را می بندیم. گفتنی است یک نوع از چمن زن های دستی موتوری دارای واحد برش استوانه ای هستند که مکانیزم عمل برش چمن در آن ها شبیه به چمن زن های دستی بدون موتور است. موتور محرک این نوع چمن زن ها از نوع محور افقی است. سرویس و نگهداری: سرویس و نگهداری این نوع چمن زن ها شامل دو قسمت موتور و واحد برش چمن است. سرویس های اولیه موتور شامل تمیز کردن فیلتر هوا، تعویض روغن، بازدید شمع و تمیزکردن آن و مخزن سوخت است که مطابق دستور العمل های مربوط به موتور هر چمن زن باید انجام شود. تمیزکردن اطراف شبکه های خنک کننده سیلندر از بقایای چمن پس از پایان کار روزانه الزامی است وارسی کلیه پیچ های قطعات قبل و بعد از کار باید انجام شود. سرویس و نگهداری واحد برش هم شامل تمیز کردن تیغه، اطراف محوری که تیغه به آن وصل می شود و محفظه اطراف تیغه از بقایای چمن های بریده شده می باشد که پس از هر روز کار باید با دقت و با فرچه مویی به نسبت زبری انجام شود. همچنین لبه های برنده تیغه که در صورت کند شدن باید تیز شوند. تیز کردن لبه تیغه باید فقط از یک جهت صورت گیرد. بازدید چرخ ها به این منظور که اجسامی در اطراف آن ها گیر نکرده باشد، لازم است. پیچ اتصال تیغه به محور موتور نیز باید قبل و بعد از هر روز کار و همچنین در حین کار کنترل شود.

نکات ایمنی: کاربران چمن زن باید لباس کار مناسب بپوشند. سطح زمین چمن را قبل از شروع کار از وجود هرگونه جسم مزاحم تمیز نمایید. هنگام تمیز کردن تیغه و اطراف آن چمن زن را پشت و رو نکنید چون ممکن است موجب ریختن بنزین و روغن آن شود. وقتی که چمن در اثر بارندگی یا آبیاری خیس است نباید چمن زنی کرد، زیرا در این حالت بقایای چمن ها بر روی قطعات می چسبد و مانع چرخش تیغه می شود.

چمن زن برقی:

این ماشین ها برای عرصه های کوچک و کمتر از ١٠٠٠ متر مربع بدون ایجاد هرگونه سر و صدا و آلودگی بسیار مناسبند که ممکن است با برق شهر ( ٢٢٠ ولت) یا با باتری قابل شارژ ١٢ ولت راه اندازی شوند در صورتی که به برق شهر متصل باشند به سیم سیار نیاز دارند و حرکت آن ها در محدوده ی طول سیم سیار و وجود پریز برق است. ولی با باتری حوزه عمل بیشتری می توان داشت. مدت زمان کارکرد با باتری محدود است یعنی تا زمانی که باتری برق کافی داشته باشد می توان با آن کار کرد. قدرت موتور از ١ تا ٢ کیلووات و دور آن از ٢ تا ٨ سانتی متر / ٢٥٠٠ تا ٣٨٠٠ دور در دقیقه و عرض کار از ٣٥ تا ٤٥ سانتی متر و ارتفاع برش از ٥ است.

راه اندازی و سرویس و نگهداری این ماشین ها شبیه به نوع موتور احتراقی است با این تفاوت که موتور این نوع نیاز به رسیدگی به سوخت و روغن و غیره ندارد.

چمن زن خودگردان:

برای چمن زنی قطعات بیش از ٢٠٠٠ متر مربع از اینماشین ها می توان استفاده کرد. روش کار این چمن زن ها کاملاً مشابه نوع موتوری دستی است که برای افزایش سرعت عمل و ظرفیت کاری و نیز فراهم آوردن آسایش برای کاربر، آن را به صورت یک خودرو طراحی و ساخته اند

ساختمان چمن نزن خودگردان: موتور علاوه بر تأمین نیروی لازم برای برش چمن، قدرت مورد نیاز برای حرکت دستگاه را نیز فراهم می سازد. موتور به کار رفته در این دستگاه ها معمولاً یک موتور چهار زمانه ی تک سیلندر بنزینی محور عمودی است که ممکن است قدرتی حدود ١٠ الی ١٨ قوه اسب داشته باشد. برای سهولت روشن کردن موتور از استارت استفاده می شود که برای راه اندازی آن یک باتری ١٢ ولت وجود دارد.سیستم جرقه زن و تولید برق از نوع مگنتی است که عمل شارژ باتری را هم انجام می دهد و اصولاً در مسیر جریان برق، تنظیم کننده برق (آفتامات) هم وجود دارد. بر روی محور خروجی موتور دو عدد چرخ تسمه (پولی) نصب شده است که یکی از آن ها برای تأمین توان حرکتی و دیگری برای تأمین توان چرخشی تیغه است. انتقال توان به وسیله تسمه صورت می گیرد که در مسیر آن برای قطع و وصل نیرو از یک چرخ تسمه هرز گرد استفاده می شود. زمانی که چرخ یاد شده کشش لازم را در تسمه ایجاد کند و درگیری کامل شود، نیرو منتقل می گردد و چرخ تسمه متحرک نیز به چرخش درمی آید و در حالت کلاچ گیری یا عدم درگیری، تسمه شل شده و روی چرخ تسمه محرک می لغزد. برای نشستن راننده یک صندلی تعبیه شده است و کلیه اهرم های هدایت وکنترل ماشین در کنار راننده قرار دارد. برخی از این اهرم ها عبارتند از:

فرمان که به چرخ های جلو متصل است و از طریق میله هایی حرکت چرخشی فلکه به محور چرخ های جلو می رسد و آن ها را به سمت راست یا چپ منحرف می کند.

پدال کلاچ و ترمز و اهرم ترمز دستی، برای دو عمل کلاچ گیری و ترمزکردن دستگاه معمولاً از یک پدال استفاده می شود. در مرحله اول فشار، کار کلاچ و در مرحله دوم فشار دادن، کار ترمز را انجام می دهد. اهرم ترمز دستی هم به این پدال ارتباط دارد. ترمز فقط در چرخ های عقب وجود دارد.

دسته گاز، برای تنظیم گاز دو حالت حداقل برای کار در جا و قبل از شروع به کار و حداکثر برای حرکت و انجام کار وجود دارد.

دسته راه اندازی تیغه، همان طوری که گفته شد به یک عدد چرخ تسمه هرز گرد متصل است که کشش تسمه را کم و زیاد می کند. با افزایش کشش تسمه درگیری بین تسمه و چرخ تسمه محرک برقرار می شود و نیرو منتقل می گردد.

دسته دنده حرکت که معمولاً دارای ٤ یا پنج وضعیت برای حرکت به جلو و یک وضعیت به عقب است برای انتخاب سرعت های متفاوت جعبه دنده و کاهنده نهایی پیش بینی شده تا بر حسب ضرورت توان و سرعت مورد نظر تأمین گردد.

اهرم تنظیم فاصله تیغه با زمین، فاصله قرارگیری مجموعه تیغه و محفظه دربرگیرنده آن با این اهرم تنظیم می شود که برای تنظیم ارتفاع برش چمن به کار می رود.

کلید سویچ، برای روشن کردن موتور و برقراری جریان برق اغلب این ماشین ها به کلید سویچ مجهز هستند.

کلید روشن کردن چراغ ها، اغلب این ماشین ها به چراغ روشنایی جلو مجهزند که امکان حرکت و کار در شب را فراهم می کنند.

چراغ های هشدار به منظور تسلط کاربر و امکان کنترل دستگاه در حین کار بعضی از چمن زن ها به چراغ ها و علائم هشدار دهنده مجهزند. به طور مثال، ممکن است با پرشدن سبد جمع آوری چمن، در بعضی از چمن زن ها چراغی روشن شود یا بوقی به صدا درآید؛ در این صورت لازم است کاربر سبد را تخلیه نماید. برای تخلیه سبد بدون پیاده شدن اهرمی در کنار راننده قرار دارد. اهرم تخلیه مخزن یا سبد، برای این که راننده بدون پیاده شدن مخزن را تخلیه کند اهرمی درکنار او قرار دارد که با فشار دادن آن قسمت زیرین مخزن رها می شود و با چرخاندن آن چمن های جمع آوری شده کاملاً تخلیه می شوند. واحد برش این چمن زن ها نیز شبیه به نوع دستی موتوری است که دور موتور معمولاً بدون کاهش و افزایش به وسیله تسمه و چرخ تسمه به تیغه می رسد. اغلب این ماشین ها به مخزن یا سبد جمع آوری مجهزند. در غیر این صورت چمن های بریده شده از کنار محفظه تیغه به بیرون پرتاب شده و در سطح زمین رها می شود. مخزن یا سبد به قسمت عقب ماشین نصب می گردد و حجم آن حدود ٢٠٠ الی ٣٥٠ لیتر است. تعداد تیغه ممکن است یک یا دو عدد باشد که طول تیغه یا تیغه ها تعیین کننده عرض کار دستگاه است. این عرض کار حدود ٧٠ تا ١٠٠ سانتی متر می باشد تیغه ها دارای لبه ی تیز برای برش چمن و لبه خمیده برای هدایت چمن های بریده شده به مخزن هستند

ب) روش راه اندازی و انجام کار: پس از روشن کردن موتور با استفاده از اهرم

راه انداز، تیغه شروع به چرخش می کند که با تنظیم فاصله مورد نظر کار برش چمن با حرکت ماشین در مسیرهای تعیین شده امکان پذیر می شود. جهت حرکت تیغه ها در نوع دو تیغه ای عکس هم است و برای این که چنین حرکتی امکان پذیر شود تسمه انتقال نیرو از سمت پشت با چرخ تسمه یکی از تیغه ها درگیر می شود برای این که انتقال نیرو به درستی انجام گیرد در چنین وضعیتی از تسمه ٦ ضلعی استفاده می شود. مسیر هدایت چمن های بریده شده به مخزن در نوع دو تیغه ای از وسط محفظه تیغه هاست .

اگر قرار است چمن های بریده شده در زمین رها شود، مسیر و جهت حرکت را باید طوری انتخاب کرد که چمن های بریده شده به زمینی که چمن آن زده شده است، پرتاب شود. متناسب با شرایط چمن از نظر تنک یا پرپشت بودن و نیز ارتفاع برش، توان لازم برای چرخش تیغه فرق می کند که باید

در انتخاب سرعت حرکت مورد نظر قرار گیرد و متناسب با آن دنده و سرعت حرکت انتخاب شود. باید توجه داشت که در هنگام کار زمین های چمن عاری از هر گونه آشغال و اجسام دیگری باشد. سنگ،کلوخ، شاخه درخت، پارچه، کاغذ و نایلون موجود در سطح زمین موجب خرابی تیغه ها و ایجاد خطربرای کاربران دستگاه می شود.

ج) سرویس و نگهداری: سرویس های لازم موتور، از جمله تعویض روغن، تمیزکردن صافی هوا، تمیزکردن مخزن و صافی سوخت و کاربراتور بازدید شمع و غیره باید طبق دستورالعمل های مربوط به آن به طور روزانه، هفتگی و ماهانه انجام شود. بازدید کلیه پیچ و مهره ها قبل از شروع کار باید انجام شود.

محل های روغنکاری و گریس خور دستگاه باید شناسایی و طبق برنامه روغنکاری و گریس کاری شود.

تنظیم باد چرخ ها در کارایی دستگاه مؤثر است، که باید انجام شود.

تسمه ها به طور روزانه بازدید شوند و در صورت صدمه دیدن تعویض گردد.

تیغه را باید همیشه تیز نگه داشت و در صورت صدمه دیدن (مانند ترک و شکستگی) آن را تعویض کرد.

تیغه باید کاملاً یکنواخت و به اصطلاح بالانس باشد، در غیر این صورت موجب ایجاد لرزش و ارتعاش شده و ضمن وارد کردن صدمه به دستگاه موجب کندی کار نیز می شود.

باید توجه داشت که سیستم برق دستگاه به خوبی کار کند و باتری شارژ شود.

سوراخ های مخزن یا سبد با آب شست و شو داده شود و تمیز گردد.

پس از پایان کار روزانه بقایای باقی مانده چمن از تیغه و اطراف آن و محفظه چرخش تیغه استفاده از فرچه مویی تمیز شود.

نکات ایمنی: بسیاری از نکات ایمنی گفته شده در مورد چمن زن های دستی موتوری در مورد این ماشین ها نیز صادق است.

در هنگام ریختن روغن و سوخت به موتور مواظبت شود که بر روی تسمه ها نریزد، زیرا مواد نفتی ضمن تخریب تسمه باعث لغزندگی آن بر روی چرخ تسمه شده و انتقال نیرو به درستی انجام نمی گیرد.

بلافاصله بعد از آبیاری یا صبح زود که شبنم وجود دارد یا بعد از بارندگی اقدام به چمن زنی نشود، زیرا رطوبت موجب کندی کار و چسبیدن چمن های بریده شده به قطعات متحرک می شود.

بنابراین احتمال از کارافتادن ماشین وجود دارد.


نظرات کاربران
ارسال نظر

اشتراک خبرنامه

جهت اطلاع از آخرین تخفیف ها، آدرس ایمیل خود را وارد نموده، و در خبرنامه مشترک شوید.

بازار گوگل پلی