دریل پیچ گوشتی شارژی 14/4 ولت چکشی (دو سرعته) 9014SC

دریل پیچ گوشتی شارژی 14/4 ولت چکشی (دو سرعته) 9014SC

نحوه به کار گیری دفترچه راهنما

هدف از تدوین دفترچه راهنما، ارائه نکاتی برای استفاده بهینه از ابزار بوده و سعی شده است که نکات مهم ایمنی، عملکردی و نحوه نگهداری از ابزار، به طور کامل توضیح داده شود.

پیشنهاد می گردد، قبل از شروع به کار، این دفترچه را به دقت مطالعه فرمایید و آن را در حین کار به همراه داشته باشید.

در صورت نیاز به اطلاعات خدمات پس از فروش و سرویس های دوره ای، ضمانت نامه محصول را مطالعه نمایید.

 

ایمنی عمومی کار با ابزار

منظور از ابزار، صرفا ابزارهای شارژی می باشد.

هشدارها، نماد ها و دستور العمل های مندرج در دفترچه راهنما را به دقت مطالعه نموده و درک کنید. عدم رعایت این دستور العمل ها ممکن است کاربر را آسیب و صدمات جدی نماید.

 

ایمنی فردی

قبل از شروع به کار با ابزار، اطمینان حاصل نمایید که توانایی کار با آن را دارید. با حواس جمع و دقت بالا کار کنید.

همواره از تجهیزات ایمنی مطابق با شرایط کار استفاده نمایید. استفاده از عینک ایمنی، ماسک، کلاه ایمنی و ... صدمات و خطرات احتمالی کار را کاهش می دهد.

قبل از رها کردن ابزار، مطمئن شوید که به طور کامل خاموش شده است و آن را در محل مناسبی قرار داده اید.

تجهیزات و لوازم جانبی را به طور دقیق و صحیح بر روی ابزار نصب کنید و از آماده به کار بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

جهت مهار مناسب ابزار، وضعیت تعادل خود را حفظ نموده و مطمئن شوید فضای مناسبی برای ایستادن انتخاب کرده اید؛ این امر موجب می شود تا کاربر علاوه بر حفظ تعادل خود، کنترل بهتری بر ابزار داشته باشد.

در صورتی که ابزار در اثر حمل و جابجایی یا کاربری نادرست آسیب دیده است، پیش از استفاده از آن، به خدمات پس از فروش مراجعه نمایید.

 

ایمنی الکترونیکی

هرگز ابزار شارژی را در معرض باران یا رطوبت قرار ندهید. نفوذ آب به داخل ابزار و لوازم جانبی (باتری و شارژر) خطر برق گرفتگی را افزایش می دهد.

بازکردن باتری و شارژر خطرات جدی به دنبال دارد، لذا از باز کردن آن بپرهیزید.

از باتری در مقابل گرما، رطوبت، آتش و نور مستقیم خورشید محافظت کنید.

هرگز از باتری آسیب دیده استفاده نکنید، زیرا مستعد آتش گرفتن می باشد.

هرگز در محیط های مرطوب و حاوی بخار، اقدام به شارز باتری نکنید، این کار خطر اتصال کوتاه را در مدار افزایش می دهد.

شارژر را همیشه تمیز نگه دارید، ورود ذرات به داخل شارژر موجب بروز اتصال کوتاه در مدار آن می شود.

ولتاژ برق شهری باید با ولتاژ ورودی شارژر یکی باشد.

زمانی که از شارژر استفاده نمی کنید، آن را از برق جدا کنید. هیچ گاه دوشاخه شارژر را با کشیدن کابل، از پیریز برق جدا نکنید.

هرگز اتصالات خروجی شارژر را لمس نکنید، زیرا خطر برق گرفتگی وجود دارد.

جهت حفظ ایمنی، کابل را به دور از حرارت، روغن، لبه های تیز و قطعات متحرک نگه دارید.

قبل از استفاده از شارژر، همواره کابل و دوشاخ آن را بررسی نمایید. در صورت مشاهده هر ایرادی در شارژر، با خدمت پس از فروش تماس بگیرید.

 

ایمنی محیط کار

نور کافی موجب تسریع در انجام کار و جلو گیری از حوادث احتمالی می گردد.

از قرار دادن ابزار در مجاورت گازها، مایعات قابل اشتعال و گرد و غبار خودداری فرمایید.

 

استفاده صحیح از ابزار و مراقبت های حین کار

با توجه به ظرفیت های ثابت هر دستگاه، از اعمال نیروی بیش از حد بر دستگاه خودداری کرده و همواره برای هر کار، از ابزار مناسب استفاده نمایید. هر ابزار وظیفه ای خاص به عهده داشته و نمی توان از یک دستگاه، انتظار چند نوع کار را داشت. به خاطر داشته باشید، هر ابزار به منظور عملکرد خاصی، طراحی و تولید می شود.

با توجه به وجود قطعات و اجزاء حساس در این ابزار، از سقوط ابزار یا وارد شدن ضربه به ان ممانعت نمایید.

هرگز اجازه استفاده از ابزار را به افراد ناآگاه و بدون تخصص ندهید. قبل از کار با دستگاه، می بایست دفترچه راهنما به دقت مطالعه شود.

از مهمترین کاربرد های این ابزار، پیچ کاری می باشد. قبل از آغاز به کار با دستگاه، از نصب صحیح مته  یا سر پیچ گوشتی مطمئن شوید.

پیش از تنظیم دستگاه یا بررسی وضعیت عملکرد آن، از خاموش بودن دستگاه اطمینان حاصل نمایید.

در صورت بروز مشکلاتی اعم از قطع شدن کلید، بوی سوختگی، نوسان (قطع و وصل شدن)، لرزش و ... که عملکرد عمومی دستگاه را مختل نموده است، دستگاه را خاموش نموده و با خدمات پس از فروش تماس حاصل فرمایید. (شماره های تماس در ضمانت نامه موجود است.)

پس زدن، گیر کردن یا ضربه زدن، یک واکنش ناگهانی است که در نتیجه گیر کردن ابزار و متعلقات در حال چرخش، به وجود می آید؛ بدین ترتیب ابزار به طور ناگهانی متوقف شده، از کنترل کاربر خارج می گردد و امکان صدمه به کاربر وجود دارد؛ لذا جهت مهار مناسب ابزار، وضعیت تعادل خود را حفظ نموده و مطمئن شوید فضای مناسبی برای ایستادن انتخاب کرده اید. این امر موجب می شود تا کاربر علاوه بر حفظ تعادل خود، کنترل بهتری بر ابزار داشته باشد.

هنگام کار با ابزار، آن را محکم و به درستی در دست بگیرید تا قادر به کنترل و خنثی نمودن نیرو های واکنشی از سوی دستگاه داشته باشید.

از روشن کردن دستگاه بر روی سطح کار، اکیدا خودداری کنید، این امر احتمال آسیب رسیدن  به کاربر را افزایش می دهد.

دسته دستگاه را خشک، تمیز و عاری از روغن و گریس نگه دارید.

طول عمر ابزار و استفاده بهینه از آن، مشروط به رعایت دستورات کاربردی و استفاده از ملزومات مناسب و قطعات اصلی می باشد. استفاده از متعلقات غیر استاندارد و متفرقه، احتمال آسیب به کاربر و دستگاه را افزایش می دهند.

در صورت نیاز به قطعات مصرفی حتما از قطعات متناسب با مدل دستگاه استفاده نمایید. تجهیز ابزار با قطعات اصلی، طول عمر و ایمنی دستگاه شما را تضمین می نماید.

 

چراغ کار

این چراغ در واقع یک لامپ LED است که با روشن کردن سطح کار، کار را در محیط های با نور کم تسهیل می سازد. زمانی که شارژ باتری رو به اتمام است، با فشار دادن کلید دستگاه این چراغ شروع به چشمک زدن می کند. هنگامی که دمای دستگاه نیز بسیار زیاد باشد، این چراغ با حالت آهسته تری (یک بار در هر ثانیه) چشمک می زند.

 

قفل خودکار محور

پیش از فشردن کلید روشن/خاموش، محور دستگاه در حالت قفل شده قرار داد. این امر باعث می شود که حتی در صورت نیاز به هنگام شارژ دستگه، از آن به عنوان پیچ گوشتی دستی استفاده کرد. این شرایط در مدل های 9012 و 9014 وجود دارد.

 

محافظ افزایش دما

به هنگام کار با ابزار، از اعمال نیروی بیش از حد به آن خودداری کنید. اعمال نیروی بیشتر به دستگاه، موجب افزایش دمای باتری می گردد. در صورت تعدی دما از 70 درجه سانتی گراد، سرعت دستگاه به صورت خودکار کاهش می یابد که دمای باتری به محدوده مجاز برسد، و پس از آن مجددا سرعت دستگاه به حالت اول باز می گردد.

 

نشانگر میزان شارژ باتری

دو مدل 9012 و 9014 دارای نشانگر میزان شارژ باتری است، با هربار فشردن کلید، میزان شارژ باتری داده خواهد شد.

 

راه اندازی

پس از نصب باتری و سرپیچ گوشتی (یا مته سایز کوچک)، کلید برق را فشار دهید. جهت صرفه جویی در مصرف باتری، دستگاه را فقط در زمان مورد نیاز به استفاده از آن، روشن نمایید.

ابتدا مطمئن شوید با توجه به کاربری، جهت چرخش محور درست تنظیم شده است.

دستگاه را از قسمت عایق دسته، محکم بگیرید، ابزار را در محل پیچ دریل کاری یا سوراخکاری قرار داده، دستگاه را روشن کنید. اجازه دهید دستگاه در حالت طبیعی اعمال نیرو کند و از اعمال نیرو های بیشتر بپرهیزید.

توصیه می گردد جهت سهولت در کار، از مته و سر پیچ گوشتی با کیفیت استفاده نمائید، این امر موجب افزایش طول عمر دستگاه و بهبود نتیجه کار خواهد شد.

توجه داشته باشید که این ابزار نیاز به روغن کاری روزانه یا ساعتی ندارد.

 

انواع روش کار با ابزار

این ابزار جهت استفاده در شرایط پیچ کاری و سوراخکاری با مته های سایز کوچک طراحی شده است. به منظور بستن پیچ، سر پیچ گوشتی را روی علامت پیچ قرار داده و آن را روی سطح قطعه کار ببندید و به محض کلاچ کردن دستگاه، آن را از پیچ جدا کنید.

 

نگه داری در شرایط انبار/ فصول مختلف سال/ شرایط اسقاط کردن محصول

همواره تمامی قسمت های ابزار به خصوص شیار های تهویه را تمیز نگه دارید و غبار روی دستگاه را پاک کنید. این کار از ورود غبار  و مواد خارجی به دستگاه جلوگیری می کند.

هرگز برای تمیز کاری از محلول های خورنده استفاده نکنید؛ زیرا به پوسته ابزار آسیب می رساند.

جهت نگه داری ابزار در شرایط انبار، ابزار را درون جعبه مخصوص قرار داده و دور از محیط های مرطوب و باران و برف قرار دهید.  برای استفاده مجدد از دستگاه، بعد از مدت بیشتر از 6 ماه، ضمن مراجعه به خدمات پس از فروش، اقدام به سرویس کاری ابزار نمایید.

ابزار برقی، متعلقات و بسته بندی آن، می بایست مطابق با مقررات حفظ محیط زیست از رده خارج و بازیافت شود.

ابزار برقی، متعلقات و بسته بندی آن، در هنگام بازیافت باید از هم جدا شوند.

ابزار های برقی و متعلقات آن ها، در پایان عمر کاری خود، همچنان دارای مواد ارزشمندی هستند که می تواند وارد چرخه کاری شود.

 

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر

اشتراک خبرنامه

با وارد نمودن ایمیل خود در کادر زیر، از آخرین اخبار، طرح‌ها، رویدادها و تخفف‌های دکانچه مطلع شوید.