با خرید بیشتر، از دکانچه هدیه دریافت نمایید.
ورود اعضا
ورود به دکانچه

پست الکترونیک

کلمه عبور

رمز عبور را فراموش کرده اید؟
قبلا در دکانچه ثبت نام نکرده اید ثبت نام در دکانچه
شما قبلا وارد شده اید مشاهده پروفایل
/ ثبت نام
راهنمای کار با اره زنجیری بنزینی توسن 5646CS
حامد جهانگیری  1397/07/21 

نحوه بکارگیری دفترچه راهنما

هدف از تدوین دفترچه  راهنما ، ارائه نکاتی برای استفاده بهینه از ابزار بوده و سعی شده است که نکات مهم ایمنی ، عملکردی و نحوه نگهداری از ابزار ، به طور کامل توضیح داده شود . پیشنهاد می گردد ، قبل از شروع به کار ، این دفترچه راهنما را به دقت مطالعه فرمایید و آن را در حین کار به همراه داشته باشید .

در صورت نیاز به اطلاعات خدمات پس از فروش و سرویس های دوره ای ، ضمانت نامه محصول را مطالعه نمایید .

ایمنی عمومی کار با ابزار

منظور از ابزار ، صرفا ابزارهای برقی می باشد . هشدارها ، نمادها و دستورالعمل های مندرج در دفترچه راهنما را به دقت مطالعه نموده و درک کنید . عدم رعایت این دستور العمل ها ممکن است کاربر را دچار آسیب و صدمات جدی نماید .

ایمنی فردی

قبل از شروع به کار با دستگاه ، اطمینان حاصل نمایید که توانایی کار با آن را دارید . با حواس جمع و دقت بالا کار کنید . بی توجهی کاربر می تواند منجر به آسیب های جبران ناپذیری شود .

همواره از تجهیزات ایمنی مطابق با شرایط کار استفاده نمایید . استفاده از عینک ایمنی ، ماسک ، کلاه ایمنی ، کفش و لباس ایمنی و ... صدمات و خطرات احتمالی کار را کاهش می دهد .

استفاده طولانی مدت از ابزارهای قدرتی که اپراتور را در معرض ارتعاشات قرار می دهد ، ممکن است منجر به آسیب رسیدن به دست کاربر شود .

مطوئن شوید فضای مناسبی برای استادن انتخاب کرده اید ؛ این امر موجب می شود تا کاربر علاوه بر حفظ تعادل خود ، کنترل بهتری بر ابزار داشته باشد .

پس زدن ، گیر کردن یا ضربه زدن ، یک واکنش ناگهانی است که در نتیجه گیر کردن ابزار و متعلقات در حال چرخش ، به وجود می آید . بدین ترتیب ابزار به طور ناگهانی متوقف شده ، از کنترل کاربر خارج میگردد و امکان صدمه به کاربر وجود دارد . لذا جهت مهار مناسب ابزار ، وضعیت تعادل خود را حفظ نموده و مطمئن شوید فضای مناسبی برای ایستادن انتخاب کرده اید . این امر موجب می شود تا کاربر علاوه بر حفظ تعادل خود ، کنترل بهتری بر ابزار داشته باشد . 

قبل از رها کردن ابزار ، مطمئن شوید که دستگاه به طور کامل خاموش شده است و آن را در محل مناسبی قرار داده اید .

تجهیزات و لوازم جانبی را به طور دقیق و صحیح بر روی دستگاه نصب کنید و از آماده به کار بودن آن اطمینان حاصل نمایید .

توجه داشته باشید تماس تیغه های برشی با بدن کاربر موجب آسیب رسیدن به وی خواهد شد ؛ حتی زمانی که تیغه زنجیر در حال حرکت نباشد .

ایمنی محیط کار

نور کافی موجب تسریع در انجام کار و جلوگیری از حوادث احتمالی می گردد .

از ابزار برقی در محیط هایی با خطر انفجار ، نظیر مجاورت مایعات قابل اشتعال و گازها استفاده نکنید .

استفاده صحیح از ابزار و مراقبت های حین کار

با توجه به ظرفیت ثابت هر دستگاه ، از اعمال نیروی بیش از حد بر دستگاه خودداری کرده و همواره برای هرکار ، از ابزار مناسب استفاده نمایید . هر ابزار وظیفه ای خاص به عهده داشته و نمی توان از یک دستگاه ، انتظار چند نوع کار را داشت . به خاطر داشته باشید ، هر ابزار به منظور عملکرد خاصی ، طراحی و تولید می شود .

از این ابزار برای قطع و هرس درختان در ابعاد متوسط ، استفاده میشود .

هرگز اجازه استفاده از ابزار را به افراد ناآگاه و بدون تخصص ندهید .

قبل از کار با دستگاه ، می بایست دفترچه راهنما به دقت مطالعه شود .

با توجه به وجود قطعات و اجزاء حساس در این ابزار ، از سقوط ابزار یا وارد شدن ضربه به آن ممانعت نمایید .

استفاده بهینه و عمر طولانی ابزار مشروط به رعایت دستورات کاربردی و استفاده از ملزومات مناسب میباشد .

در صورت بروز مشکلاتی اعم  از قطع شدن کلید ، بوی سوختگی ، نوسان ( قطع و وصل شدن ) ، لرزش و ... که عملکرد عمومی دستگاه را مختل نموده است ، دستگاه را خاموش نموده و با خدمات پس از فروش تماس حاصل فرمایید . (شماره تماس در ضمانت نامه موجود است )

در صورتی که ابزار در حین حمل و نقل ، جابجایی و یا کاربری نادرست آسیب دیده است ، هرگز آن را راه اندازی نکنید .

از ابزار بنزینی و متعلقات آن مطابق این دستورالعمل استفاده نمایید و همواره شرایط و نوع کار را در نظر داشته باشید . استفاده از ابزار بنزینی برای عملیاتی غیر از مقاصد طراحی شده منجر به ایجاد شرایط نا مساعد و خطرناک برای کاربر میشود .

برای سرویس کاری دستگاه خود حتما از نمایندگی مجاز خدمات پس از فروش بهره بگیرید . بدین ترتیب از ایمن بودن دستگاه خود مطمئن خواهید شد.

وقتی که دستگیره ( هندل ) را می کشید . طناب استارتر را دور دستان نپیچید . اجازه دهید دستگیره هندل در مسیر خود و به صورت اتوماتیک برگردد . اشتباه در انجام این روند باعث جراحت در دستان ، انگشتان و آسیب در مکانیزم استارت میشود .

دسته دستگاه را خشک ، تمیز و بدون روغن و گریس نگهدارید .

همواره قبل از تنظیمات یا بررسی حالت عملکرد ابزار ، دقت نمایید ابزار خاموش شده باشد .

قبل از انجام کار مطمئن شوید تیغه و متعلقات به خوبی بر روی دستگاه نصب شده است .

تیغه ومتعلقات می بایست به طور دقیق بر روی محور خروجی ابزار نصب شود ؛ نصب متعلقات نامناسب با محور خروجی ابزار موجب چرخش نامنظم و حرکات نوسانی شدید شده و می تواند منجر به از دست دادن کنترل ابزار گردد .

تنها از متعلقات ارئه شده با این ابزار استفاده کنید . استفاده از تجهیزات غیر استاندارد ، خطر بروز صدمه به کاربر و دستگاه را افزایش میدهد .

تیغه و متعلقات معیوب ، علاوه بر افزایش زمان کار ، موجب انتقال ارتعاشات بیشتری به دست کاربر خواهد شد .

از لوازم و متعلقات آسیب دیده و معیوب استفاده نکنید ؛ پیش از هربار استفاده از دستگاه ، لوازم جانبی را بررسی و در صورت آسیب دیدگی آن را تعویض نمایید . پس از بررسی اجزاء اجازه دهید ابزار در بالاترین دور خود به مدت یک دقیقه کار کند ( این کار را در محلی دور از حضور افراد انجام دهید ) تا از صحت کار اجزاء و متعلقات مطمئن شوید .

در صورت نیاز به قطعات مصرفی حتما از قطعات مناسب با مدل دستگاه استفاده نمایید ؛ تجهیز ابزار با قطعات اصلی ، طول عمر و ایمنی دستگاه شمارا تضمین مینماید .

حمل و جابجایی ابزار

ابزار را در حالت روشن جابجا نکنید ؛ همیشه قبل از حمل و نقل دستگاه به فواصل دور ، موتور را خاموش نمایید . هنگام جابجایی دستگاه با وسیله نقلیه ، برای جلوگیری از غلت خوردن ، نشست سوخت و آسیب به دستگاه ، آن را در مکان خود تثبیت نمایید .

جابجایی فقط در موقعیت افقی ممکن است . دسته جلویی را بگیرید و اگزوز را دور از بدنتان نگه دارید .

نگهداری در شرایط انبار / فصول مختلف سال / شرایط اسقاط کردن محصول

همواره تمامی قسمت های ابزار به خصوص شیار های تهویه را تمیز نگهدارید و غبار روی دستگاه را پاک کنید . این کار از ورود مواد خارجی به دستگاه جلوگیری میکند . در هنگام تمیزکاری از محلول های خورنده استفاده نکنید زیرا باعث بروز آسیب به پوسته می شوند . از دستمال تمیز برای پاک کردن گرد وغبار استفاده کنید .

جهت نگهداری ابزار در شرایط انبار به موارد زیر توجه فرمایید :
1 - با توجه به شیره چسبنده برخی درختان پس از هربار استفاده حتما تیغه و صفحه زنجیر تمیز شوند .

2 - به منظور نگهداری ابزار در انبار ، مخزن سوخت را تخلیه نموده و پس از روشن کردن ابزار اجازه دهید تا دستگاه کارکند تا به طور خودکار خاموش گردد .

3 - ابزار را درون جعبه مخصوص قرار داده و دور از محیط های مرطوب ، بارانی و برفی قرار دهید .

در صورتی که از دستگاه بیش از 6 ماه استفاده نکردید ؛ قبل از استفاده مجدد ، نسبت به انجام سرویس دوره ای به خدمات پس از فروش مراجعه نمایید .

ابزار بنزینی ، متعلقات وبسته بندی آن بایستی طبق مقررات حفظ محیط زیست از رده خارج و بازیافت شود .

ابزار ، متعلقات آن و بسته بندی در هنگام بازیافت باید از هم جدا شوند .

ابزارهای بنزینی و متعلقات آنها در پایان عمر کاری خود هنوز میزان زیادی مواد اولیه ارزشمند درون خود دارند که دوباره میتوانند وارد چرخه کاری شوند .


نظرات کاربران
ارسال نظر

اشتراک خبرنامه

جهت اطلاع از آخرین تخفیف ها، آدرس ایمیل خود را وارد نموده، و در خبرنامه مشترک شوید.

بازار گوگل پلی