راهنمای کار با اره زنجیری بنزینی توسن 5646CS

راهنمای کار با اره زنجیری بنزینی توسن 5646CS

نحوه بکارگیری دفترچه راهنما

هدف از تدوین دفترچه  راهنما ، ارائه نکاتی برای استفاده بهینه از ابزار بوده و سعی شده است که نکات مهم ایمنی ، عملکردی و نحوه نگهداری از ابزار ، به طور کامل توضیح داده شود . پیشنهاد می گردد ، قبل از شروع به کار ، این دفترچه راهنما را به دقت مطالعه فرمایید و آن را در حین کار به همراه داشته باشید .

در صورت نیاز به اطلاعات خدمات پس از فروش و سرویس های دوره ای ، ضمانت نامه محصول را مطالعه نمایید .

ایمنی عمومی کار با ابزار

منظور از ابزار ، صرفا ابزارهای برقی می باشد . هشدارها ، نمادها و دستورالعمل های مندرج در دفترچه راهنما را به دقت مطالعه نموده و درک کنید . عدم رعایت این دستور العمل ها ممکن است کاربر را دچار آسیب و صدمات جدی نماید .

ایمنی فردی

قبل از شروع به کار با دستگاه ، اطمینان حاصل نمایید که توانایی کار با آن را دارید . با حواس جمع و دقت بالا کار کنید . بی توجهی کاربر می تواند منجر به آسیب های جبران ناپذیری شود .

همواره از تجهیزات ایمنی مطابق با شرایط کار استفاده نمایید . استفاده از عینک ایمنی ، ماسک ، کلاه ایمنی ، کفش و لباس ایمنی و ... صدمات و خطرات احتمالی کار را کاهش می دهد .

استفاده طولانی مدت از ابزارهای قدرتی که اپراتور را در معرض ارتعاشات قرار می دهد ، ممکن است منجر به آسیب رسیدن به دست کاربر شود .

مطوئن شوید فضای مناسبی برای استادن انتخاب کرده اید ؛ این امر موجب می شود تا کاربر علاوه بر حفظ تعادل خود ، کنترل بهتری بر ابزار داشته باشد .

پس زدن ، گیر کردن یا ضربه زدن ، یک واکنش ناگهانی است که در نتیجه گیر کردن ابزار و متعلقات در حال چرخش ، به وجود می آید . بدین ترتیب ابزار به طور ناگهانی متوقف شده ، از کنترل کاربر خارج میگردد و امکان صدمه به کاربر وجود دارد . لذا جهت مهار مناسب ابزار ، وضعیت تعادل خود را حفظ نموده و مطمئن شوید فضای مناسبی برای ایستادن انتخاب کرده اید . این امر موجب می شود تا کاربر علاوه بر حفظ تعادل خود ، کنترل بهتری بر ابزار داشته باشد . 

قبل از رها کردن ابزار ، مطمئن شوید که دستگاه به طور کامل خاموش شده است و آن را در محل مناسبی قرار داده اید .

تجهیزات و لوازم جانبی را به طور دقیق و صحیح بر روی دستگاه نصب کنید و از آماده به کار بودن آن اطمینان حاصل نمایید .

توجه داشته باشید تماس تیغه های برشی با بدن کاربر موجب آسیب رسیدن به وی خواهد شد ؛ حتی زمانی که تیغه زنجیر در حال حرکت نباشد .

ایمنی محیط کار

نور کافی موجب تسریع در انجام کار و جلوگیری از حوادث احتمالی می گردد .

از ابزار برقی در محیط هایی با خطر انفجار ، نظیر مجاورت مایعات قابل اشتعال و گازها استفاده نکنید .

استفاده صحیح از ابزار و مراقبت های حین کار

با توجه به ظرفیت ثابت هر دستگاه ، از اعمال نیروی بیش از حد بر دستگاه خودداری کرده و همواره برای هرکار ، از ابزار مناسب استفاده نمایید . هر ابزار وظیفه ای خاص به عهده داشته و نمی توان از یک دستگاه ، انتظار چند نوع کار را داشت . به خاطر داشته باشید ، هر ابزار به منظور عملکرد خاصی ، طراحی و تولید می شود .

از این ابزار برای قطع و هرس درختان در ابعاد متوسط ، استفاده میشود .

هرگز اجازه استفاده از ابزار را به افراد ناآگاه و بدون تخصص ندهید .

قبل از کار با دستگاه ، می بایست دفترچه راهنما به دقت مطالعه شود .

با توجه به وجود قطعات و اجزاء حساس در این ابزار ، از سقوط ابزار یا وارد شدن ضربه به آن ممانعت نمایید .

استفاده بهینه و عمر طولانی ابزار مشروط به رعایت دستورات کاربردی و استفاده از ملزومات مناسب میباشد .

در صورت بروز مشکلاتی اعم  از قطع شدن کلید ، بوی سوختگی ، نوسان ( قطع و وصل شدن ) ، لرزش و ... که عملکرد عمومی دستگاه را مختل نموده است ، دستگاه را خاموش نموده و با خدمات پس از فروش تماس حاصل فرمایید . (شماره تماس در ضمانت نامه موجود است )

در صورتی که ابزار در حین حمل و نقل ، جابجایی و یا کاربری نادرست آسیب دیده است ، هرگز آن را راه اندازی نکنید .

از ابزار بنزینی و متعلقات آن مطابق این دستورالعمل استفاده نمایید و همواره شرایط و نوع کار را در نظر داشته باشید . استفاده از ابزار بنزینی برای عملیاتی غیر از مقاصد طراحی شده منجر به ایجاد شرایط نا مساعد و خطرناک برای کاربر میشود .

برای سرویس کاری دستگاه خود حتما از نمایندگی مجاز خدمات پس از فروش بهره بگیرید . بدین ترتیب از ایمن بودن دستگاه خود مطمئن خواهید شد.

وقتی که دستگیره ( هندل ) را می کشید . طناب استارتر را دور دستان نپیچید . اجازه دهید دستگیره هندل در مسیر خود و به صورت اتوماتیک برگردد . اشتباه در انجام این روند باعث جراحت در دستان ، انگشتان و آسیب در مکانیزم استارت میشود .

دسته دستگاه را خشک ، تمیز و بدون روغن و گریس نگهدارید .

همواره قبل از تنظیمات یا بررسی حالت عملکرد ابزار ، دقت نمایید ابزار خاموش شده باشد .

قبل از انجام کار مطمئن شوید تیغه و متعلقات به خوبی بر روی دستگاه نصب شده است .

تیغه ومتعلقات می بایست به طور دقیق بر روی محور خروجی ابزار نصب شود ؛ نصب متعلقات نامناسب با محور خروجی ابزار موجب چرخش نامنظم و حرکات نوسانی شدید شده و می تواند منجر به از دست دادن کنترل ابزار گردد .

تنها از متعلقات ارئه شده با این ابزار استفاده کنید . استفاده از تجهیزات غیر استاندارد ، خطر بروز صدمه به کاربر و دستگاه را افزایش میدهد .

تیغه و متعلقات معیوب ، علاوه بر افزایش زمان کار ، موجب انتقال ارتعاشات بیشتری به دست کاربر خواهد شد .

از لوازم و متعلقات آسیب دیده و معیوب استفاده نکنید ؛ پیش از هربار استفاده از دستگاه ، لوازم جانبی را بررسی و در صورت آسیب دیدگی آن را تعویض نمایید . پس از بررسی اجزاء اجازه دهید ابزار در بالاترین دور خود به مدت یک دقیقه کار کند ( این کار را در محلی دور از حضور افراد انجام دهید ) تا از صحت کار اجزاء و متعلقات مطمئن شوید .

در صورت نیاز به قطعات مصرفی حتما از قطعات مناسب با مدل دستگاه استفاده نمایید ؛ تجهیز ابزار با قطعات اصلی ، طول عمر و ایمنی دستگاه شمارا تضمین مینماید .

حمل و جابجایی ابزار

ابزار را در حالت روشن جابجا نکنید ؛ همیشه قبل از حمل و نقل دستگاه به فواصل دور ، موتور را خاموش نمایید . هنگام جابجایی دستگاه با وسیله نقلیه ، برای جلوگیری از غلت خوردن ، نشست سوخت و آسیب به دستگاه ، آن را در مکان خود تثبیت نمایید .

جابجایی فقط در موقعیت افقی ممکن است . دسته جلویی را بگیرید و اگزوز را دور از بدنتان نگه دارید .

نگهداری در شرایط انبار / فصول مختلف سال / شرایط اسقاط کردن محصول

همواره تمامی قسمت های ابزار به خصوص شیار های تهویه را تمیز نگهدارید و غبار روی دستگاه را پاک کنید . این کار از ورود مواد خارجی به دستگاه جلوگیری میکند . در هنگام تمیزکاری از محلول های خورنده استفاده نکنید زیرا باعث بروز آسیب به پوسته می شوند . از دستمال تمیز برای پاک کردن گرد وغبار استفاده کنید .

جهت نگهداری ابزار در شرایط انبار به موارد زیر توجه فرمایید :
1 - با توجه به شیره چسبنده برخی درختان پس از هربار استفاده حتما تیغه و صفحه زنجیر تمیز شوند .

2 - به منظور نگهداری ابزار در انبار ، مخزن سوخت را تخلیه نموده و پس از روشن کردن ابزار اجازه دهید تا دستگاه کارکند تا به طور خودکار خاموش گردد .

3 - ابزار را درون جعبه مخصوص قرار داده و دور از محیط های مرطوب ، بارانی و برفی قرار دهید .

در صورتی که از دستگاه بیش از 6 ماه استفاده نکردید ؛ قبل از استفاده مجدد ، نسبت به انجام سرویس دوره ای به خدمات پس از فروش مراجعه نمایید .

ابزار بنزینی ، متعلقات وبسته بندی آن بایستی طبق مقررات حفظ محیط زیست از رده خارج و بازیافت شود .

ابزار ، متعلقات آن و بسته بندی در هنگام بازیافت باید از هم جدا شوند .

ابزارهای بنزینی و متعلقات آنها در پایان عمر کاری خود هنوز میزان زیادی مواد اولیه ارزشمند درون خود دارند که دوباره میتوانند وارد چرخه کاری شوند .

 


نظرات کاربران
ارسال نظر

اشتراک خبرنامه

با وارد نمودن ایمیل خود در کادر زیر، از آخرین اخبار، طرح‌ها، رویدادها و تخفف‌های دکانچه مطلع شوید.