پیچ گوشتی برقی 230 وات 0901S

پیچ گوشتی برقی 230 وات 0901S

نحوه به کار گیری دفترچه راهنما

هدف از تدوین دفترچه راهنما، ارائه نکاتی برای استفاده بهینه از ابزار بوده و سعی شده است که نکات مهم ایمنی، عملکردی و نحوه نگهداری از ابزار، به طور کامل توضیح داده شود.

پیشنهاد می گردد، قبل از شروع به کار، این دفترچه را به دقت مطالعه فرمایید و آن را در حین کار به همراه داشته باشید.

در صورت نیاز به اطلاعات خدمات پس از فروش و سرویس های دوره ای، ضمانت نامه محصول را مطالعه نمایید.

 

ایمنی عمومی کار با ابزار

منظور از ابزار، صرفا ابزارهای برقی می باشد.

هشدارها، نماد ها و دستور العمل های مندرج در دفترچه راهنما را به دقت مطالعه نموده و درک کنید. عدم رعایت این دستور العمل ها ممکن است کاربر را دچار آسیب و صدمات جدی نماید.

 

ایمنی فردی

قبل از شروع به کار با ابزار، اطمینان حاصل نمایید که توانایی کار با آن را دارید. با حواس جمع و دقت بالا کار کنید. بی توجهی کاربر می تواند منجر به آسیب های جبران ناپذیری شود.

همواره از تجهیزات ایمنی مطابق با شرایط کار استفاده نمایید. استفاده از عینک ایمنی، ماسک، کلاه ایمنی، کفش و لباس ایمنی و ... صدمات و خطرات احتمالی را کاهش می دهد.

قبل از رها کردن ابزار، مطمئن شوید که به طور کامل خاموش شده است و آن را در محل مناسبی قرار داده اید.

تجهیزات و لوازم جانبی را به طور دقیق و صحیح بر روی ابزار نصب کنید و از آماده به کار بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

جهت مهار مناسب ابزار، وضعیت تعادل خود را حفظ نموده و مطمئن شوید فضای مناسبی برای ایستادن انتخاب کرده اید؛ این امر موجب می شود تا کاربر علاوه بر حفظ تعادل خود، کنترل بهتری بر ابزار داشته باشد.

پیش از اتصال دستگاه به جریان برق، از خاموش بودن سوئیچ مطمئن شوید.

در صورتی که ابزار در اثر حمل و جابجایی یا کاربری نادرست آسیب دیده است، پیش از استفاده از آن، به خدمات پس از فروش مراجعه نمایید.

 

ایمنی الکترونیکی

پریز مورد استفاده برای این ابزار، می بایست متناسب با دو شاخه آن باشد. از ایجاد هرگونه تغییر در دوشاخه، جدا خودداری فرمایید و هرگز از تبدیل دوشاخه برای ابزار برقی دارای ارت استفاده نکنید. دوشاخه استاندارد و پریز منطبق با آن، خطر برق گرفتگی را کاهش می دهد.

در هنگام کار با ابزار برقی، از اتصال بدن با وسایل دارای ارت، نظیر رادیاتور و یخچال خودداری کنید. در صورت اتصال بدن با ارت، خطر برق گرفتگی را افزایش می دهد.

هیچگاه دوشاخ را با کشیدن کابل، از پریز جدا نکنید.

جهت حفظ ایمنی، کابل را به دور از حرارت، روغن، لبه های تیز و قطعات متحرک نگه دارید.

همواره از سلامت و عدم پارگی کابل اطمینان حاصل کنید، کابل آسیب دیده یا تاب خورده خطر شوک الکتریکی را افزایش می دهد.

زمانی که از ابزار برقی در محیط باز استفاده می کنید، حتما از سیم سیار مناسب و استاندارد استفاده نمایید. استفاده از سیم سیار مناسب خطر برق گرفتگی را کاهش می دهد.

 

ایمنی محیط کار

نور کافی موجب تسریع در انجام کار و جلو گیری از حوادث احتمالی می گردد.

از ابزار برقی در محیط های با خطر انفجار، نظیر مجاورت مایعات قابل اشتعال و گاز ها استفاده نکنید.

 

استفاده صحیح از ابزار و مراقبت های حین کار

با توجه به ظرفیت های ثابت هر دستگاه، از اعمال نیروی بیش از حد بر دستگاه خودداری کرده و همواره برای هر کار، از ابزار مناسب استفاده نمایید. هر ابزار وظیفه ای خاص به عهده داشته و نمی توان از یک دستگاه، انتظار چند نوع کار را داشت. به خاطر داشته باشید، هر ابزار به منظور عملکرد خاصی، طراحی و تولید شوده است.

با توجه به وجود قطعات و اجزاء حساس در این ابزار، از سقوط ابزار یا وارد شدن ضربه به ان ممانعت نمایید.

استفاده بهینه و عمر طولانی ابزار مشروط به رعایت دستورات کاربردی و استفاده از ملزومات مناسب می باشد.

در صورت بروز مشکلاتی اعم از صدای غیر عادی، بوی سوختگی یا دود شدید، نوسان عملکرد باطری و ... که عملکرد عمومی ابزار را مختل نموده است، با خدمات پس از فروش تماس حاصل فرمایید.

در صورتی که ابزار در حین حمل و نقل، جابجایی و یا کاربری نادرست آسیب دیده است، هرگز آن را راه اندازی نکنید.

از ابزار برقی، متعلقات و سر پیچ گوشتی آن مطابق این دستور العمل استفاده نمایید و همواره شرایط  و نوع کار را در نظر داشته باشید. استفاده از ابزار برقی برای عملیاتی غیر از مقاصد تعیین شده منجر به بروز شرایط خطر ناک می شود.

برای سرویس کاری دستگاه خود حتما از نمایندگی مجاز خدمات پس از فروش بهره بگیرید. بدین ترتیب از ایمن بودن دستگاه خود مطمئن خواهید شد.

دسته دستگاه را خشک، تمیز و بدون روغن و گریس نگه دارید.

قبل از انجام کار مطمئن شوید مته یا سر پیچ گوشتی به خوبی در دستگاه قرار گرفته است.

ابزار را در حالت روشن رها نکنید. فقط زمانی که در دست شماست آن را روشن نمایید.

همواره قبل از تنظیم اولیه و یا بررسی حالت عملکرد، دقت نمایید ابزار خاموش بوده و از برق جدا شده باشد.

تنها از متعلقات ارائه شده با این ابزار استفاده کنید. استفاده از متعلقات غیر اسناندارد دیگر خطر بروز صدمات به کاربر و دستگاه را افزایش می دهند.

در صورت نیاز به قطعات مصرفی حتما از قطعات متناسب با مدل دستگاه استفاده نمایید. تجهیز ابزار با قطعات اصلی، طول عمر و ایمنی دستگاه شما را تضمین می نماید.

 

راه اندازی

پس از نصب باتری و سرپیچ گوشتی یا مته جهت راه اندازی دستگاه ابتدا کابل ابزار را به منبع جریان برق وصل نموده و کلید برق را فشار دهید. جهت صرفه جویی در مصرف باتری، دستگاه را فقط در زمان مورد نیاز به استفاده از آن، روشن نمایید.

ابتدا مطمئن شوید با توجه به کاربری، جهت چرخش محور درست تنظیم شده است. دستگاه را از قسمت عایق دسته، محکم بگیرید و ابزار را در محل انجام کار قرار دهید. دستگاه را روشن کرده و با اعمال فشار مناسب به سمت داخل کار فشار دهید. اجازه بدهید دستگاه در حالت طبیعی اعمال نیرو کند و خودتان به آن نیروی اضافی وارد نکنید.

توصیه می گردد جهت سهولت در کار، از مته و سر پیچ گوشتی با کیفیت استفاده نمائید، این امر موجب افزایش طول عمر دستگاه و بهبود نتیجه کار خواهد شد.

توجه داشته باشید که این ابزار نیاز به روغن کاری روزانه یا ساعتی ندارد.

 

انواع روش های کار با ابزار

این ابزار جهت استفاده سوراخ کاری و پیچ کاری طراحی و تولید شده است و به وسیله این ابزار می توان انواع پیچ را باز یا بسته نمود و در شرایط محدود از قابلیت سوراخکاری آن نیز استفاده کرد.

 

نگه داری در شرایط انبار/ فصول مختلف سال/ شرایط اسقاط کردن محصول

همواره تمامی قسمت های ابزار به خصوص شیار های تهویه را تمیز نگه دارید و غبار روی دستگاه را پاک کنید. این کار از ورود غبار  و مواد خارجی به دستگاه جلوگیری می کند. در هنگام تمیز کاری از محلول های خورنده استفاده نکنید؛ زیرا باعث بروز آسیب  به پوسته می شوند. از دستمال تمیز برای پاک کردن گرد و غبار استفاده کنید.

ابزار را درون جعبه مخصوص قرار داده و دور از محیط های مرطوب و باران و برف قرار دهید.  در صورت استفاده مجدد از دستگاه، بعد از مدت های بیشتر از 6 ماه به خدمات پس از فروش نسبت به سرویس های دوره ای اقدام نموده و بعد از آن از دستگاه استفاده نمائید.

ابزار برقی، متعلقات و بسته بندی آن، می بایست مطابق با مقررات حفظ محیط زیست از رده خارج و بازیافت شود.

ابزار شارژی، متعلقات و بسته بندی آن بایستی طبق مقررات حفظ محیط زیست از رده خارج و بازیافت شود.

ابزار، متعلقات آن و بسته بندی در هنگام بازیافت باید از هم جدا شوند.

ابزار های برقی و متعلقات آن ها در پایان عمر کاری خود هنوز میزان زیادی مواد اولیه ارزشمند درون خود دارند که دوباره می توانند وارد چرخه کاری شوند.

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر

اشتراک خبرنامه

با وارد نمودن ایمیل خود در کادر زیر، از آخرین اخبار، طرح‌ها، رویدادها و تخفف‌های دکانچه مطلع شوید.